designerskie umywalki do przestrzeni publicznych

Jeszcze nie tak dawno umywalki i same łazienki traktowane były jako przestrzeń typowo użytkowa, gdzie wartości estetyczne są drugorzędne lub zwyczajnie nieistotne. Urządzano je według kilku powtarzanych w nieskończoność wzorców stosując te same rozwiązania, wyposażenie i kolorystykę. W efekcie pomieszczenia te były nudne, sztampowe, niczym się nie wyróżniające… Na szczęście w ostatnich latach sytuacja uległa zmianie. Zaczęto doceniać rolę sztuki użytkowej w naszym codziennym życiu, a stylowe umywalki o oryginalnym wzornictwie podbiły serca projektantów.

Umywalki artystyczne

Umywalka to jeden z najbardziej wyeksponowanych detali w każdej łazience. Co za tym idzie, w dużej mierze nadaje ton całemu wnętrzu i determinuje jego charakter. Mając to na uwadze, warto wybierać modele nietypowe i niepowtarzalne, których forma będzie przykuwała wzrok i zapadała w pamięć. Zwłaszcza, jeżeli urządzamy łazienkę publiczną, w firmie, galerii, muzeum czy hotelu, gdzie wnętrze to, niedbale urządzone, może doszczętnie zrujnować wizerunek całej instytucji.

Umywalki kamienne, drewniane, ceramiczne i inne

Dostępne obecnie na rynku umywalki różnią się od siebie kształtem, sposobem montażu oraz zastosowanymi w produkcji materiałami. Mogą być ceramiczne, marmurowe, szklane, stalowe, a nawet… drewniane. Wolnostojące, nablatowe, ścienne, wpuszczane, półblatowe, podblatowe… Lista zdaje się nie mieć końca, a producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych modeli. Jak zatem w takiej sytuacji dokonać najlepszego wyboru? Sprawa zdecydowanie nie jest łatwa i wymaga kompleksowego podejścia i mnóstwa wyobraźni.

Siła designu

Oprócz kryteriów oczywistych, takich jak trwałość, funkcjonalność i estetyka, warto wziąć pod uwagę niepowtarzalność. Zwłaszcza, jeżeli mówimy o wyposażeniu łazienki publicznej. Niezawodnym sposobem na osiągnięcie takiego efektu będą designerskie umywalki wykonane na indywidualne zamówienie klienta. Takie modele w subtelny sposób podkreślą wyjątkowość danej instytucji oraz zasugerują jej dbałość o szczegóły na każdym polu działalności.

Rzemieślnicza jakość, nowoczesne technologie

W Atelier Futuro wspólnie z klientem analizujemy jego potrzeby i oczekiwania tworzące jedyne w swoim rodzaju projekty. Na każdym kroku wspieramy jego wizję naszą wiedzą i doświadczeniem, starając się, aby efekt końcowy dorównał, a nawet przerósł oczekiwania. Następnie, łącząc najlepsze tradycje rzemieślnicze oraz innowacyjne technologie wykonujemy stylowe umywalki wyróżniające się optymalnym połączeniem walorów estetycznych i użytkowych. Często eksperymentujemy z formą, kształtem oraz zestawieniem różnych materiałów nie tylko powielając trendy, ale również je kreując. Dzięki temu, na finalnym etapie prac, powstają wyjątkowe wnętrza obok których nie można przejść obojętnie.

Kategoria: Stylowe umywalki