Szlachetne kamienie od wieków zajmowały w naszym życiu poczesne miejsce. Cenione za piękno formy i barwy stanowiły nie tylko element dekoracyjny, ale również niejednokrotnie zastępowały walutę. Więcej nawet! Wielu przypisywało im moc leczniczą lub magiczną i, co za tym idzie, traktowało jak amulety. W tym ostatnim przypadku łączono je z astrologią oraz światem przesądów i wierzeń ludowych. Obecnie pełnią natomiast jeszcze jedną szalenie ważną funkcję – stały się niezastąpionym elementem aranżacji wnętrz.

Kamienie szlachetne w aranżacji wnętrz

Wykorzystanie szlachetnych kamieni w aranżacji wnętrz jest od dobrych kilku lat jednym z najgorętszych trendów wnętrzarskich. Co niemniej istotne, w przeciwieństwie do wielu innych nurtów, wydaje się, że ten pozostanie z nami na dłużej. Za tym fenomenem stoi szereg czynników, jednak najistotniejsze wydają się być walory estetyczne, jakimi emanują kryształy. Tajemnicze piękno i niemalże hipnotyzujące formy sprawiają, że niełatwo oderwać od nich wzrok. Co więcej, doskonale sprawdzają się one w każdych aranżacjach, zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych. Do nieco surowego stylu loftowego wprowadzają ciepło i naturalność, w ascetycznym wystroju minimalistycznym stanowią interesujący kontrapunkt, a we wnętrzach glamour idealne uzupełnienie całości.

Dekoracje ze szlachetnych kamieni

Minerały mogą być dekorację same w sobie. Zaaranżowane na stoliku, półce, czy srebrnej tacy wprowadzą do pomieszczenia znamiona elegancji i luksusu. Dla podkreślenia ich naturalnego piękna w zupełności wystarczy fachowo przeprowadzona obróbka kryształu. Na tym jednak możliwości się nie wyczerpują. Kamienie szlachetne znajdują również zastosowanie w szeregu form artystycznych, w rzeźbach, instalacjach, obrazach oraz przedmiotach sztuki użytkowej. Jeśli chodzi o tę ostatnią opcję, na szczególną uwagę zasługują lampy i świeczniki. Kryształowe żyrandole zachwycają subtelną grą światła wprowadzając do wnętrza jednocześnie szyk i ciepło.

Formy inspirowane kryształem

Piękno minerałów sprawiło, że stały się one inspiracją dla rzemieślników tworzących wyjątkowe ozdoby do wnętrz i biżuterię. Dzięki temu powstają wspaniałe formy nawiązujące do kształtu i jego barwy. Takie elementy, dzięki uniwersalnej, czerpanej ze świata przyrody estetyce, są doskonałym uzupełnieniem niemal każdej aranżacji, począwszy od przestrzeni prywatnych aż do stref publicznych.

Dekoracje z kamienia na zamówienie

Marmur, ametyst, kryształ, bursztyn… To bez wątpienia jedne z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych w aranżacji wnętrz kamieni. Aby jednak w pełni wydobyć ich piękno potrzebne jest indywidualne podejście i połączenie wiedzy, umiejętności rzemieślniczych i nowoczesnych technologii. I właśnie taką filozofię stosujemy w Atelier Futuro tworząc dekoracje na indywidualne zamówienie. W procesie twórczym dokładamy wszelkich starań aby wcielić w życie wizję naszych klientów. Na każdym kroku służymy radą i doświadczeniem, dzięki czemu efekt końcowy jest nie tylko niepowtarzalny, ale również trwały i ponadczasowy.

Masz pytanie ? z chęcią odpowiemy na nie.

[email protected]

mob. 22 486 32 95

hurtownia oświetlenia designerskie meble i lampy

lampy inspirowane w dobrej cenie i jakości

najlepsze marki z oświetleniem

Kategoria: Aranżacje sklepów, Dekoracje szklane