żelazny tron z serialu "Gra o tron"

Krzesła, fotele, siedziska… Meble te od zarania dziejów pełniły nie tylko rolę użytkową, ale również symboliczną. Zresztą, dla potwierdzenia tego faktu nie trzeba wcale sięgać w przeszłość. Wystarczy spojrzeć na kultowy już element popkultury, jakim jest żelazny tron ze znanego chyba wszystkim serialu HBO. To, nie ukrywajmy tego dłużej, szalenie niewygodne siedzisko posiadało potężną moc symboliczną oraz marketingową. Co więcej, mimo że od ostatniego odcinka „Gry o tron” minęło już nieco czasu, tytułowy fotel nadal jest obecny w przestrzeni kulturowej pojawiając się między innymi w tytułach popularnych planszówek. I choć współcześnie sprzęty te straciły wiele z dawnej symboliki, nadal mogą być ważnym elementem wizerunku firmy, urzędu lub innej instytucji. Jako takie, designerskie krzesła i siedziska należy traktować jako inwestycję w rozwój i sposób postrzegania danej marki.

 Krzesła do stref chilloutu

Strefa chilloutu, do niedawna jeszcze w naszym kraju nieznana, obecnie jest już standardem w większości firm. Służy ona nie tylko wypoczynkowi, ale również kreatywnemu myśleniu, wymianie pomysłów i opinii, a także nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Nieodłącznym elementem takiej przestrzeni są designerskie siedziska, które powinny jednocześnie sprzyjać relaksowi i stymulować wyobraźnię. Doskonałym wyborem będą nietypowe, niemalże „kosmiczne” formy, które świetnie komponują się z nowoczesną architekturą oraz minimalistycznym wystrojem współczesnych biurowców.

Krzesła do hotelowych lobby

Hotelowe lobby do pierwsze, co widzi klient po wejściu do budynku, dlatego tak ważne jest perfekcyjne urządzenie tego miejsca z dbałością zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność. Szczególnie ważne są pomysłowe siedziska, które swoją formą i kolorystyką powinny jednocześnie przykuwać uwagę i zachęcać do wypoczynku. Niezbędne jest tutaj idealne dopasowanie ich do wystroju hotelu tak, aby całość podążała za jedną myślą przewodnią, dlatego najlepszym wyborem będą niepowtarzalne meble wykonane na indywidualne zamówienie.

W środku i na zewnątrz

Nic tak nie relaksuje i nie poprawia nastroju jak przebywanie w otoczeniu zieleni, dlatego, jeżeli to możliwe, warto zaaranżować niewielką strefę relaksu na zewnątrz. Ulokowana przy niewielkim ogródku czy skwerku stanie się w lecie ulubionym miejscem wypoczynku gości i pracowników. Dodatkowo, obecność drzew, krzewów oraz kwiatów wyraźnie ociepli odbiór samego budynku wpływając tym samym na wizerunek firmy. W takim miejscu najlepiej sprawdzi się ultranowoczesna, oryginalna linia krzeseł, która, zestawiona z otaczającą zielenię, będzie stanowiła optymalny mariaż natury z nowoczesnością.

Krzesła szyte na miarę

W Atelier Futuro wykonujemy designerskie krzesła i siedziska na zamówienie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, staramy się zrozumieć potrzeby i oczekiwania klienta, a następnie, łącząc jego wizję z naszą wiedzą i umiejętnościami, tworzymy niepowtarzalne realizacje. Nasze motto to funkcjonalność, wygoda i styl w jednym. Stosując najnowsze technologie i rzemieślnicze tradycje tworzymy krzesła, które, pomimo niecodziennej formy, zaskakują wygodą i ergonomią.

Kategoria: Meble