Dodatki i ozdoby to w każdym wnętrzu swoista kropka nad „i”. Przemyślanie dobrane subtelnie podkreślają całą aranżację i w dużym stopniu ją definiują. Z kolei nieodpowiednie  potrafią skutecznie zrujnować nawet najlepszy wystrój… Szczególną kategorię stanowią tutaj dekoracje ścienne. Grupa, wbrew pozorom, nieskończenie bogata i pojemna.

Materiały naturalne

Wykonane z naturalnych materiałów dodatki to nie tylko modna alternatywa dla sztucznych bibelotów. To również wyraz świadomości ekologicznej właściciela wnętrza, co zyskuje duże znaczenie w budynkach użyteczności publicznej. Odwiedzający je turysta czy klient już na wstępie otrzymuje jasny komunikat. Mówi on o tym, że dana instytucja jest świadoma obowiązujących trendów i dba o środowisko. Nie wspominając już o tym, że elegancki wystrój zachęca do powrotu, wzbudza zaufanie i tym samym wpływa na rozpoznawalność marki.

Mech chrobotek – dekoracje

Mech chrobotek

Lekko ascetyczne wnętrza minimalistyczne lub niemalże surowe aranżacje loftowe wymagają dostosowanych do swojej specyfiki dodatków. Takich, które z jednej strony wydobędą ich największe atuty, a z drugiej wprowadzą nieco przytulnej atmosfery. A cóż może lepiej spełnić to zadanie niż naturalna zieleń? Tym bardziej, że mech chrobotek na ścianie to jeden z najgorętszych obecnie trendów wnętrzarskich. Szczególnie okazale prezentują się ujęty w prostą, metalową ramę i skontrastowany z ciemną barwą ścian. Przy tym nie wymaga pielęgnacji, a jednocześnie poprawia mikroklimat pomieszczenia.

Dekoracje z mosiądzu

Wykonane z mosiądzu rzeźby i instalacje to przede wszystkim elegancja, solidność i trwałość. Ciepła, złota barwa wprowadza do wnętrza przyjazną atmosferę oraz wrażenie ponadczasowego luksusu. Co niemniej ważne, mosiądz jest odporny na korozję, dlatego wykonane z niego ozdoby to inwestycja na długie lata. Dodatkowym atutem stopu są jego wyjątkowe właściwości. Jest on plastyczny i podatny na niemalże dowolne formowanie. Pozwala to uzyskać designerskie formy o niespotykanym kształcie idealnie pasujące do awangardowych wnętrz.

Lamele

Lamele ścienne

Lamele czy też panele lamelowe to wyjątkowa forma łącząca walory praktyczne i dekoracyjne. Zmieniając propagację fal dźwiękowych wygłuszają i wyciszają pomieszczenie, co szczególnie docenią mieszkańcy ruchliwych dzielnic. Dodatkowo przybierają one obecnie niezwykłe, oryginalne formy przywodząc na myśl artystyczne instalacje. Rozgałęziają się, pną po ścianie niczym żywa istota wprowadzając do wnętrza element dynamiki.

Dekoracje ścienne – przedmioty codziennego użytku

Kto powiedział, że funkcję ozdób mogą pełnić jedynie rzeźby czy obrazy? Już dawno artyści udowodnili, że w tej roli sprawdzi się absolutnie wszystko. Kluczem do sukcesu jest po prostu dobry pomysł i jego fachowa realizacja. Warto zatem przemyśleć zawieszenie na ścianie akcesoriów kuchennych, oldschoolowego warsztatu stolarskiego, a nawet… roweru. Efekt na pewno będzie interesujący i wyróżniający, a o to przecież w tym wszystkim chodzi.

Masz pytanie ? z chęcią odpowiemy na nie.

[email protected]

mob. 22 486 32 95

Kategoria: Dekoracje szklane, Instalacje artystyczne, Modne wnętrza