oryginalna lampa, designerska lampa do hotelu, lampa do foyer, designeskie oświetlenie
Odpowiednio dobrane oświetlenie ma niebywałe znaczenie zarówno dla estetyki wnętrza, jak i dla komfortu jego użytkowników. Prawdę tę już dawno docenili projektanci zauważając, że stosując piękne iluminacje można doskonale podkreślić charakter pomieszczenia i wykreować w nim określoną atmosferę. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób, zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w przestrzeniach użyteczności publicznej stawia na kreatywne oświetlenie, traktując tę kwestię jako inwestycję w swój wizerunek. I co istotne w przypadku firm, inwestycja ta szybko się zwraca pod postacią pozytywnych opinii klientów i ogólnego obrazu danej instytucji na rynku.

Nieszablonowe oświetlenie w hotelowym foyer

Foyer to miejsce, w którym gromadzą się goście zaraz po przybyciu do hotelu, dlatego jego aranżacji warto poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Tym zaś, co buduje atmosferę pomieszczenia, zwłaszcza po zmroku, są oryginalne rozwiązania oświetleniowe. Można oczywiście zdecydować się na którąś z powszechnie dostępnych opcji, jednak, jak informuje ekspert ATELIER FUTURO –  producenta lamp na indywidualne zamówienie, znacznie lepiej potraktować temat jako inwestycję i postawić na niepowtarzalny design. Iluminacje o skomplikowanej formie już od progu przyciągną spojrzenia klientów budząc w nich pozytywne skojarzenia, odczucia i zainteresowanie, co sprawi, że będą chcieli wracać do tego miejsca.

Gra świateł i cieni

Oświetlenie hotelowe powinno być tak zaplanowane, aby dzielić foyer na dwie strefy, strefę wypoczynku oraz strefę aktywności, czyli recepcję. W tej pierwszej części powinno dominować przytulne eleganckie światło sprzyjające chwilom relaksu i odprężenia. Najłatwiej uzyskamy je instalując sufitowe lampy dla hoteli emitujące subtelne, nienachalne światło oraz designerskie kinkiety i lampy stojące, które będą wydobywać z mroku ciemniejsze zakamarki, nie pozbawiając ich przy tym atmosfery intymności.
W głównej części holu z kolei centralnym elementem oświetlenia powinien być okazały żyrandol o bogatej formie, pasujący stylem do lamp znajdujących się przy ladzie recepcyjnej. Przy tej ostatniej konieczne jest bowiem światło jasne, na tyle intensywne aby umożliwiało sprawne i wygodne dopełnienie wszystkich formalności.

Dodatkowe wskazówki

Oświetlenie atrakcyjne, unikalne to bardzo ważny element hotelowego wystroju, jednak koncentrując się na kwestiach estetycznych, nie można zapominać o pragmatyzmie. Wszak tego typu obiekt zużywa ogromne ilości energii, dlatego niezmiernie ważnym jest stosowanie rozwiązań umożliwiających jej zaoszczędzenie. Warto postawić na opcje energooszczędne, zainwestować w czujniki ruchu oraz regulację natężenia światła w zależności od pory dnia. Dzięki temu cały system będzie nie tylko ekonomiczny, ale, co niemniej ważne, przyjazny środowisku. Krótko mówiąc, idealne wyszukane oświetlenie to takie, które łączy w sobie wzornictwo, funkcjonalność, oszczędności energii oraz niezapomniany klimat.

Kategoria: Oświetlenie dekoracyjne