Jak zamienić surowe wnętrze centrum handlowego na miejsce intrygujące i inspirujące? Okazuje się, że kluczem może być odpowiednia kompozycja oświetlenia. Wraz z ciekawym układem świateł od Atelier Futuro zmienia się postrzeganie przestrzeni, a oryginalna, niespotykana nigdzie indziej iluminacja świetlna mówi o niej znacznie więcej, niż można byłoby przypuszczać.

Co instalacje świetlne mówią klientowi?

Odwiedzając galerię szukamy spójności. Zbieżna stylistyka rozwiązań świetlnych sprawi, że będziemy czuć się bezpiecznie. Z drugiej strony nie przepadamy za monotonią, dlatego oryginalny element artystyczny – designerska instalacja świetlna, zdecydowanie wyróżni przestrzeń galerii.

Innym ważnym aspektem jest przekaz, jaki niesie za sobą oświetlenie dekoracyjne. Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu od razu wiemy, czy weszliśmy do strefy wypoczynku, czy czekają na nas kolejne sklepy, które warto odwiedzić. Tutaj kluczowe są barwa światła oraz design lamp.

Oświetlenie sugeruje też, z jakiego rodzaju asortymentem mamy do czynienia w galerii. Wyszukane instalacje, jak duże lampy koła, bądź abstrakcyjne linie świetlne będą sugerować produkty o wyższym standardzie.

Wszystko to wpływa na wygodę oraz lepsze samopoczucie nawet jeśli w galerii zapanują tłumy.
Z oświetleniem od Atelier Futuro z pewnością tak będzie.

Jak zwrócić na siebie uwagę?

Przez lata odwiedzania wielu galerii handlowych, spora część osób spędzających czas na wizytach w sklepach, niejako „uodporniła się” na efekty, jakie daje oświetlenie dekoracyjne. Dlatego aby wyróżnić się na tle pozostałych tego typu miejsc, musimy zaskoczyć klienta niebanalnym rozwiązaniem. Przykładem takiego efektu jest nieoczywiste umiejscowienie oświetlenia. Przymocowanie designerskiej lampy znacznie niżej niż główne oświetlenie, skupiające  przez to  uwagę klienta na danym produkcie, to tylko jedno z wielu pomysłów wpisujących się w najnowsze trendy. Zastąpienie standardowego oświetlenia czymś bardziej nietypowym, jak wiszące pierścienie czy kwadraty to kolejne korzystne rozwiązanie, które przyniesie za sobą dodatkowy urok oraz styl galerii. Konstrukcje geometryczne kojarzą się z wysokim standardem oraz spójnością, a zatem głównymi cechami, jakich pożądają goście galerii handlowych.

Wyjątkowe oświetlenie zawsze będzie pozytywnym bodźcem, który następnie wpływa na nasz nastrój i chęć do dalszej aktywności. Nietuzinkowy wystrój to również okazja ku temu, by galeria zapadła w pamięć na dłużej, niżeli tylko wyjazd z parkingu. Możemy to osiągnąć decydując się na jedyne w swoim rodzaju (i nie jest to tylko wyświechtany frazes!) design od Atelier Futuro. Rzuciwszy na galerię nowe światło, zyskamy zauroczenie klientów, a o to przecież chodzi.

***

Kategoria: Oświetlenie dekoracyjne