stół drewniany, stoły drewniane, stoły drewniane do restauracji

 Wnętrze każdego budynku jest dla wielu z nas swego rodzaju mikrokosmosem, któremu możemy nadać dowolną formę i charakter. W ten sposób dostajemy szansę na kreację swojej własnej, wymarzonej przestrzeni, która stanie się wizytówką naszej firmy, instytucji czy prywatnego mieszkania. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku wnętrz użyteczności publicznej. Odpowiednio urządzone hotelowe foyer, hol galerii czy biurowca będą stanowiły przedsmak tego, co odwiedzający napotka dalej. Aby jednak osiągnąć taki efekt, trzeba najpierw włożyć nieco wysiłku w aranżację wnętrza. Kluczem do sukcesu jest tu przemyślany dobór kilku oryginalnych dodatków, które podkreślą jego charakter. Jednym z nich mogą być stoły w zgodzie z naturą.

Stoliki z żywicą epoksydową

 Niezwykła lekkość formy, klasa, niepowtarzalny i luksusowy charakter… To słowa, które najlepiej określają stoliki z żywicą.

stoły z żywicy epoksydowej, stoły z żywicą epoksydową, stolik z żywicy epoksydowej, stoły drewniane z żywicą epoksydową

stoły z żywicy epoksydowej, stoły z żywicą epoksydową, stolik z żywicy epoksydowej, stoły drewniane z żywicą epoksydową

Meble te wykonane są wyłącznie z ekologicznych surowców, drewna, żywicy epoksydowej oraz ewentualnie metalu i szkła, połączonych ze sobą w różnych proporcjach. Projekty Atelier Futuro charakteryzują się minimalną ingerencją w naturę, wszystkie kształty i zalewane żywicą pęknięcia, to naturalnie powstałe otwory, rysy i ubytki. Z założenia meble te mają bowiem subtelnie podkreślać piękno przyrody bez próby podejmowania jakiejkolwiek większej ingerencji.

stoły z żywicy epoksydowej, stoły z żywicą epoksydową, stolik z żywicy epoksydowej, stoły drewniane z żywicą epoksydową

Stoły z własnym DNA

Dzięki takiemu podejściu powstają niepowtarzalne stoły, z których każdy ma swoje własne zdefiniowane przez przyrodę, DNA. Do naszych projektów wybieramy fragmenty drzew o ciekawym kształcie, sękate, z wieloma wybarwieniami, często wielowiekowe. Następnie przystępujemy do pracy. Każdy mebel wykonujemy od początku do końca ręcznie, na indywidualne zamówienie klienta i zgodnie z tradycyjnym, rzemieślniczym kodeksem pracy. Pozwala to nie tylko na osiągnięcie maksymalnej precyzji, ale również wysokiej jakości wyrobu.

stoły z żywicy epoksydowej, stoły z żywicą epoksydową, stolik z żywicy epoksydowej, stoły drewniane z żywicą epoksydową

Wbrew jednak pierwszemu wrażeniu, nie są to delikatne, kruche artefakty, ale w pełni użytkowe produkty. Cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, rozlane płyny i napoje oraz wpływ czynników zewnętrznych.

Stoły w zgodzie z naturą – Twoja wizytówka

Meble z żywicą podbijają zarówno rynki zagraniczne, jak i lokalne. Nic jednak dziwnego! Niepospolity design i nawiązująca do japońskiej estetyki wabi sabi forma, sprawiają, że świetnie się one prezentują we wszystkich wnętrzach, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Trzeba jednak przyznać, że naturalne stoły szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, loftowym, eko, eklektycznych oraz właśnie wabi sabi. Cechy te sprawiają, ze coraz częściej zdobią one nie tylko mieszkania prywatne, ale również wnętrza użyteczności publicznej. W tym drugim przypadku nadają im one inspirującego charakteru już od progu budząc zainteresowanie klienta. Skojarzenia, jakie budzą, to natura, ekologia oraz luksusowa prostota. Tym samym, na dłuższą metę, przyczyniają się do pozytywnego odbioru danej instytucji zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i w oczach potencjalnych kontrahentów.

 ***

 

Kategoria: Meble