Ceramika towarzyszy człowiekowi od kilkunastu tysięcy lat, a dokładniej od czasów paleolitu. Na przestrzeni wieków proces jej wytwarzania został doprowadzony do perfekcji, a powstające wyroby pełniły zarówno funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne. Zmieniały się też techniki i sposoby jej dekorowania będąc namacalnym przykładem gustów kolejnych pokoleń. Również i dzisiaj, designerskie dekoracje ceramiczne przeżywają okres świetności zdobiąc zarówno aranżacje nowoczesne, jak i klasyczne.

Rzemieślnicze wyroby ceramiczne

Po okresie fascynacji postępem technologicznym i rozwojem przemysłu przyszedł czas na powrót do korzeni. Trend ten objawia się w niemal każdej dziedzinie życia, a najlepiej obrazuje go przymiotnik „slow”. Mamy zatem „slow food” i „slow life”, a jednym z przejawem tej tendencji jest rosnąca popularność rzemieślniczych metod produkcji. Moda ta znajduje swoje odbicie również w świecie aranżacji wnętrz, gdzie największe uznanie zyskują sobie oryginalne, ręcznie wytworzone przedmioty. Istny renesans przeżywają warsztaty ceramiczne łączące tradycyjne metody pracy z nowoczesnymi technologiami. W efekcie powstają jedyne w swoim rodzaju talerzekubkinaczynia i rzeźby z duszą.

Ceramika w aranżacji wnętrz

Wyroby ceramiczne dodają wnętrzom elegancji i wytwornego stylu, a bogaty asortyment pozwala dopasować coś do każdej aranżacji. Proste, niemal ascetyczne rzeźby, barwne, inspirowane folklorem naczynia i bibeloty, nawiązujące swoim nieregularnym kształtem do estetyki wabi sabi talerze… Możliwości są dosłownie niewyczerpane… Jedno jest pewne, takie przedmioty będą się idealnie prezentować w hotelowym foyer, na sali restauracyjnej czy w galerii. A skomponowane z materiałami organicznymi, takimi, jak drewno lub kamień wprowadzą do aranżacji ponadczasowy charakter.

Rzeźby ceramiczne

Rzeźby ceramiczne to bez wątpienia nieco mniej typowa, ale zasługująca na uwagę forma dekoracji. Obecnie, z oczywistych względów, dużym uznaniem cieszą się formy abstrakcyjne, symboliczne, w oszczędny sposób przekazujące określone treści. Na uwagę zasługują też jednak przedstawienia figuralne. Naturalnej wielkości, śnieżnobiałe, szkliwione postacie ludzkie tworzą niecodzienne wrażenie nienachalnie przywodząc na myśl chińską armię terakotową. A brak rysów twarzy czy jakichkolwiek znaków szczególnych u poszczególnych postaci paradoksalnie potęguję wrażenie stwarzane przez dzieło.

Designerskie dekoracje ceramiczne

Ozdoby ceramiczne są nieocenionym elementem aranżacji wnętrz, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. W tym drugim wypadku pomagają budować rozpoznawalność marki na rynku, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe. Zdając sobie z tego sprawę, w Atelier Futuro tworzymy niepowtarzalne i oryginalne elementy z ceramiki na zamówienie. Stosując tradycyjne metody pracy oraz nowoczesne technologie staramy się wcielić w życie wizję klienta. Na każdy etapie pracy konsultujemy możliwe rozwiązania oraz podpowiadamy i sugerujemy konieczne modyfikacje. Efektem jest jedyna w swoim rodzaju, spersonalizowana ceramika.

Masz pytanie ? z chęcią odpowiemy na nie.

[email protected]

mob. 22 486 32 95

Kategoria: Ceramika, Ceramika naczynia dekoracje