aranżacje luksusowych butików

Jeszcze nie tak dawno sklep był miejscem, do którego szło się celem nabycia różnego rodzaju produktów. Aspekt estetyczny nie miał tu najmniejszego znaczenia. Cały wystrój dobierano pod kątem funkcjonalności i, rzecz oczywista, ceny. Mało kto inwestował w design sklepu: eleganckie dodatki, estetyczne półki, a tym bardziej w usługi profesjonalnego projektanta. Dzisiaj jednak sytuacja uległa zmianie. Aranżacje sklepów mają przywodzić na myśl wyidealizowane mikroświaty, gdzie za doświadczenie estetyczne odpowiadają nie tylko oferowane dobra, ale i każdy, najmniejszy element wystroju.

Wrota do nowego świata

Nowoczesny sklep ma zaskakiwać, inspirować, pobudzać wyobraźnię. Dlatego też jeszcze przed przekroczeniem jego progu nasz wzrok przykuwają zaskakujące aranżacje witryn. Znajdujące się na nich awangardowe instalacje, artystyczne rzeźby i inne detale z powodzeniem mogłyby zostać umieszczone w galerii sztuki nowoczesnej.

Nic jednak dziwnego, jak się bowiem okazuje po bliższym zbadaniu zagadnienia, za aranżacje sklepów, zwłaszcza tych renomowanych marek, nierzadko odpowiedzialni są uznani artyści. Tym samym obserwujemy awans, w wyniku którego architektura i design przestrzeni handlowych przechodzą z pozycji utylitarnego funkcjonalizmu do rangi prawdziwej sztuki.

Aranżacje sklepu–alternatywna rzeczywistość

A co się dzieje po przekroczeniu progu sklepu? Nie będzie przesadą stwierdzenie, że wkraczamy w nowy, lepszy świat, gdzie każdy, najdrobniejszy szczegół ma swoje miejsce, a wszystkie razem budują atmosferę miejsca. Starannie dobrana kolorystyka, modny design oraz eleganckie meble, często utrzymane w popularnej obecnie konwencji minimalistycznej, dodatkowo podkreślone są oświetleniem. Tak naprawdę bowiem, to w dużej mierze iluminacje świetlne budują nastrój tych wnętrz. I, co istotne, rzadko mamy tu do czynienia z jednym, centralnym żyrandolem. Znacznie częściej jest on zastąpiony oświetleniem punktowym, na przykład pod postacią prostych reflektorów skierowanych w konkretne miejsca. Eksponują one skutecznie rozmieszczone na półkach produkty, które, w takim właśnie otoczeniu, zyskują znamiona luksusu oraz nową, symboliczną wartość.

Nieodłącznym elementem tego otoczenia jest podejście do klienta, dla którego zakupy często mają charakter rytualny. Dlatego, niejako w pakiecie z nabywanym produktem, otrzymuje on okazję do spędzenia czasu w designerskim otoczeniu. Może niespiesznie zapoznać się z jego zawartością oraz doświadczyć na własnej skórze odczuć, jakie wywołuje architektura wnętrza sklepu.

Futuro – kreujemy rzeczywistość

W Atelier Futuro zajmujemy się tworzeniem takich właśnie wyjątkowych przestrzeni, w których zaciera się granica pomiędzy aspektem użytkowym, a artystycznym. Nasza specjalność to nietypowe, ciekawe aranżacje, w tym spektakularne iluminacje świetlne, designerskie systemy oświetleniowe, a także wyjątkowe meble oraz rzeźby. Cenimy sobie niepowtarzalność i nowe wyzwania, dlatego urzeczywistniamy nawet najbardziej abstrakcyjne wizje naszych klientów nadając tym samym wnętrzom wysoce spersonalizowany charakter.

Kategoria: Aranżacje sklepów

Warning: stream_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:0607A082:digital envelope routines:EVP_CIPHER_CTX_set_key_length:invalid key length in /home/domains/atelierfuturo.eu/public_html/wp-content/plugins/nitropack/nitropack-sdk/vendor/nitropack/httpclient/src/HttpClient.php on line 71