designerska lampa wisząca na zamówienie do restauracji

Instalacje świetlne w restauracjach to temat, któremu należy poświęcić więcej uwagi. Odpowiednio dobrane do charakteru lokalu nie tylko wykreują przytulną atmosferę i przyciągną gości, ale również istotnie wpłyną na doznania smakowe. Dlatego, choć unikatowe lampy nie należą do najtańszych, ich zakup powinno się potraktować jako inwestycję, który szybko się zwróci pod postacią rzeszy zadowolonych klientów.

 Budowanie atmosfery światłem

Na samopoczucie gości restauracyjnych ma wpływ szereg czynników, w tym natężenie światła, jego kąt padania oraz barwa. Mając to na względzie, już na etapie projektowania aranżacji powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie punktów świetlnych, rodzaj oraz stylistykę lamp oraz ich parametry użytkowe.

industrialne kinkiety do restauracji

Oświetlenie skrojone na miarę

Wybierając lampy do restauracji należy wziąć pod uwagę charakter lokalu. W niewielkich, nastrojowych wnętrzach idealnie sprawdzi się dyskretne i subtelne oświetlenie dekoracyjne. Dzięki temu pary, które często wybierają takie miejsca na randkę odczują romantyczną, sprzyjającą spotkaniu atmosferę.

designerskie lampy wiszące w restauracji

Z kolei w większych, nowoczesnych lokalach, zwłaszcza takich czynnych od wczesnych godzin przedpołudniowych, warto postawić na designerskie lampy dające większą ilość światła. Będzie to sprzyjało spotkaniom biznesowym, pracy przy porannej kawie lub po prostu lekturze najnowszej prasy.

modne lampy wiszące do restauracji

Trzeba tu jednak podkreślić, że tworzenie nastroju oświetleniem nie jest rzeczą łatwą, dlatego chcąc uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt warto zgłosić się do Atelier Futuro, producenta lamp na indywidualne zamówienie.

Prywatność, przytulność, funkcjonalność

Aranżacja oświetleniowa restauracji powinna spełniać szereg kryteriów, wśród których estetyka, choć niezwykle istotna, jest zaledwie jednym punktem. Niemniej ważny jest komfort i bezpieczeństwo gości oraz pracowników, dlatego warto mocniej zaakcentować ciągi komunikacyjne. Więcej światła wymaga również przestrzeń barowa, gdzie idealnie sprawdzą się designerskie, unikalne lampy. Na głównej sali doskonale będą się prezentowały duże lampy wiszące. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będą efektowne, modele, których niepowtarzalny styl zdefiniuje charakter całej aranżacji.

designerskie oświetlenie do restauracji na zamówienie

Z kolei przy samych stolikach najlepiej postawić na oświetlenie stonowane i dyskretne, które stworzy przytulny nastrój, a jednocześnie pozwoli na swobodną rozmowę oraz podziwianie podawanych potraw.

 Unikatowe oświetlenie

Jak wyraźnie widać, instalacje świetlne w restauracjach muszą spełniać szereg bardzo trudnych do pogodzenia kryteriów, dlatego niełatwo jest skompletować je w oparciu o ogólnodostępne produkty. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie w tej sytuacji oświetlenie na indywidualne zamówienie, które, oprócz rzecz jasna samego menu, szybko stanie się wizytówką lokalu. W takich właśnie projektach specjalizuje się Atelier Futuro z rozwagą łącząc najnowsze technologie, najlepsze tradycje rzemieślnicze oraz dominujące trendy estetyczne.

Kategoria: Oświetlenie dekoracyjne do restauracji