lustro-stylowe-dekoracyjne

Magia luster… Ich niezwykła moc od stuleci znajdowała swoje odbicie w ludowych podaniach, legendach i baśniach. Sztandarowymi przykładami są tu historie o Alicji w Krainie Czarów oraz Królewnie Śnieżce. Nie inaczej jest i dzisiaj. Zwierciadlane tafle stymulują wyobraźnię, pobudzają zmysły, budują nastrój… krótko mówiąc, definiują wnętrza. Nic zatem dziwnego, że nowoczesne lustra stały się „tajną bronią” designerów i, dosłownie oraz w przenośni, weszły na salony.

Królestwo luster

Miano królestwa luster od dawien dawna piastują łazienki. Zwierciadła stoją tam przede wszystkim na straży nienagannego wyglądu, ale nie tylko. Stanowią również istotny element aranżacji wnętrza powiększając je optycznie i dodając mu splendoru. Dodatkowo, nowoczesna stylistyka luster wprowadza do łazienek nową jakość, zarówno estetyczną, jak i użytkową.

Lustra podświetlane

Najlepszym przykładem są tu nowoczesne lustra podświetlane taśmami ledowymi, wyposażone w specjalne, mleczne panele dające nieco przytłumione, ale wyraźne światło. Ułatwia to codzienne czynności, a przy tym kreuje ultranowoczesne, intrygujące wrażenie. Takie rozwiązanie wspaniale komponuje się z łazienkami urządzonymi w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, a także z popularną obecnie konwencją skandynawską.

 Efekty specjalne

Odpowiedni dobór rodzaju podświetlenia sprawia, że takie nieszablonowe podświetlane lustra często grają główne skrzypce w danym wnętrzu. Co istotne, zwykle istnieje możliwość zdecydowania nie tylko o układzie światła, ale również o jego barwie. Dodatkowo, dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań zwierciadła mogą być wyposażone we włączanie na dotyk, niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie. Wszystkie razem, detale te tworzą szczególną atmosferę świadcząc niezbicie o charakterze miejsca i właściciela lub instytucji.

 Z łazienek… na salony

Kiedyś zwierciadła instalowało się niemal wyłącznie w łazienkach, ewentualnie w przedpokojach. Dzisiaj sytuacja uległa zmianie. Designerskie lustra dumnie wkroczyły na salony, dosłownie i w przenośni. Spotykamy je w niemal wszystkich wnętrzach, pojawiają się w pokojach dziennych, jadalniach, sypialniach oraz w przestrzeniach użyteczności publicznej.

Lustra jako element aranżacji dopełniają wystroju w hotelach, restauracjach, salach konferencyjnych… W efekcie często przybierają formy mniej ortodoksyjne, bardziej przywodzące na myśl szklane rzeźby czy instalacje.

Jedyne w swoim rodzaju

Niezawodny przepis na wyjątkową aranżację, to niepowtarzalne, spersonalizowane detale. W Atelier Futuro, łącząc nowoczesne technologie z rzemieślniczą tradycją, wytwarzamy lustra na indywidualne zamówienie. Efektem takiego podejścia są zwierciadła w stylizowanej oprawie, podświetlane oraz modele w mniej ortodoksyjnych kształtach i formach. Nasza specjalność to oryginalne lustra, których zadaniem jest jak najlepsze odzwierciedlenie wizji klienta oraz wpasowanie się w design wnętrza.

Kategoria: Nowoczesne lustra