wnętrze w modnych kolorach

Modne wnętrza… Większości z nas słowa te kojarzą się przede wszystkim z minimalizmem, stylem skandynawskim, ewentualnie loftowym. Stają nam przed oczami monochromatyczne, ascetyczne płaszczyzny lub wręcz przeciwnie, ostre, kontrastowe barwy. Jest to oczywiście jak najbardziej słuszne, tak naprawdę jednak, stanowi jedynie niewielki wycinek prawdy. Nowoczesna aranżacja wnętrza to bowiem taka, która wykorzystuje również inne, pozornie odmienne i sprzeczne estetyki, łącząc je w sposób przełamujący stereotypy, czasami wręcz abstrakcyjny, ale jednocześnie spójny i elegancki.

luksusowe wnętrze w nowoczesnej aranżacji

Wnętrze w nowoczesnym stylu, czyli jakie?

Modne wnętrza to takie, w których nowoczesność przybiera różne formy oddziałując na naszą wyobraźnię i wzbudzając emocje. Krótko mówiąc, w takich aranżacjach zaciera się granica pomiędzy przestrzenią użytkową a sztuką. Ponadto, wbrew ciągle pokutującej opinii, bazują one nie tylko na najnowszych, awangardowych trendach, technologiach i materiałach, ale łączą w sobie trzy czasy: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Posługując się przykładem, wspaniale prezentują się wysokie, drewniane stropy oraz tradycyjne podłogi zestawione z ultranowoczesnymi detalami, takimi jak szklane balustrady, minimalistyczne meble oraz okazałe żyrandole. Efektem takiego połączenia jest wysmakowana, funkcjonalna i komfortowa przestrzeń idealnie pasująca zarówno do domów prywatnych, jak i hoteli, galerii, biurowców czy innych budynków użyteczności publicznej.

modne wnętrze

Przepis na gustowne i modne wnętrza

Warto tu podkreślić, że nie ma idealnej recepty na urządzenie wnętrza ze smakiem, ponieważ tym, co jest naprawdę modne jest indywidualizm. Zdając sobie z tego sprawę, w Atelier Futuro tworzymy nietypowe kompozycje artystyczne na indywidualne zamówienie kładąc nacisk przede wszystkim na unikatowość i wyjątkowość formy oraz wyrazu. To klient decyduje o charakterze projektu, a my wcielamy jego wizję w życie tworząc spektakularne iluminacje świetlne, designerskie systemy oświetleniowe, a także wyjątkowe meble oraz rzeźby. Dzięki temu powstają ciekawe aranżacje, często łączące w sobie różne konwencje i epoki, a przy tym zgodne z wartościami i upodobaniami właściciela.

Modny design to nie wszystko

Aby urządzić modne wnętrze w rozumieniu, jakie zostało przedstawione powyżej, nie wystarczy jedynie podążać za obowiązującymi trendami. Chociaż wypada, rzecz jasna, mieć przynajmniej ogólne rozeznanie na temat rządzących nimi zasadach, palety kolorystycznej oraz formy, to warto wcielać w życie własne pomysły. Czy to działając samemu, czy to z pomocą architekta i projektanta, którzy czasami nadadzą naszym ideom lepszą formę, powinniśmy w pełni świadomie dążyć do realizacji postawionych na starcie założeń. Bez względu jednak na to, jaką drogę obierzemy, pamiętajmy: to wnętrze jest dla nas, nie my dla wnętrza.

***

Kategoria: Modne wnętrza